S e n s i t i v a

sensitiva.png

Sensitiva ozon sensörü, kapalı ortamdaki ozon gazı miktarını ölçmek için mikrokontrolör tabanlı, 1ppm altındaki ozon miktarını hassas olarak ölçebilecek ve benzerlerine göre daha uzun ömürlü özel üretim sensöre sahip güvenilir bir ozon gazı monitörüdür.

 

Cihaz, şirketimiz tarafından, dünya sağlık otoriteleri tarafından belirlenen, insan sağlığına zararlı olabilecek düzeydeki ozon gazı miktarını ölçmek ve ortamda bulunan kullanıcıları uyarmak amacı ile   tasarlanmıştır.  Şirketimizin kendi tasarım ve üretim kabiliyeti ile yerli tasarım ve üretimi yapılan cihazımız, rakiplerine göre çok daha uygun fiyatlıdır ve kalibrasyon dahil olmak üzere tüm servis ve yedek parça desteği şirketimiz tarafından sağlanmaktadır.

 

Cihaz oda sıcaklığında ve standart nem koşullarında çalıştırılmalıdır.

Sensitiva Kullanımı

Sensitiva ozon sensörü, ortamdaki ozon gazı konsantrasyonunu izlemek için kullanılır.

Yanlışlıkla kapatılmasını önlemek için Ozon sensöründe açma/kapama anahtarı kullanılmamıştır. Ozon sensörünü çalıştırmak için 220V şebeke prizine bağlamanız yeterlidir.

Ozon Sensörü standart oda sıcaklığı ve nem koşullarında çalıştırılmalıdır.

Sensitiva ozon sensörü, kapalı ortamdaki ozon gazı miktarını ölçmek için mikrokontrolör tabanlı, 1ppm altındaki ozon miktarını hassas olarak ölçebilecek ve benzerlerine göre daha uzun ömürlü özel üretim sensöre sahip güvenilir bir ozon gazı monitörüdür.

Ozon Sensörü, dünya sağlık otoriteleri tarafından belirlenen, insan sağlığına zararlı olabilecek düzeydeki ozon gazı miktarını ölçmek ve ortamda bulunan kullanıcıları uyarmak amacı ile tasarlanmıştır. Özel tasarım ve üretim kabiliyeti ile yerli tasarım ve üretimi yapılan cihazımız, rakiplerine göre çok daha uygun fiyatlıdır ve kalibrasyon dahil olmak üzere tüm servis ve yedek parça desteği tarafımızdan sağlanmaktadır.

Ozon Sensörü açıldığında testleri yaparken ön paneldeki led göstergede bulunan ledler sırası ile yanıp söner ve kısa bir uyarı sesi duyulur. 30 saniye süresince ledlerin tamamı yanar ve alarm uyarı sesi duyulur. Alarm kesildikten en az 10 dakika (bu süre cihazın kullanım durumuna göre değişebilir) sonra ozon sensörü ölçüm yapmaya hazırdır. Ozon sensörünün ön panelindeki led gösterge artıp azalan şiddette yanıp sönecektir.

Sadece bu led ışık yanıyor ise ortamdaki ozon konsantrasyonu miktarı 20 ppb(0.02ppm)den azdır.

 

LED GÖSTERGE

Ozon sensörünün göstergesinde 10 adet led bar vardır. En altta yanıp sönen led ozon sensörünün çalıştığını ve ortamda 20 ppb’den az doz olduğunu göstermektedir. Alttan 7 led yeşil renktir. En üstte bulunan 3 led ise kırmızı renktir. Kırmızı ledler, ortamdaki ozon konsantrasyonu 100 pbb ve üzerine çıktığında yanmaya başlar.

Ortamdaki ozon konsantrasyonu 100 ppb üzerine çıktığında sesli alarm da devreye girer ve Ozon sensörü kesik kesik sinyal verir. Bu durumda sağ alt köşede bulunan ALARM RESET tuşuna bir kere basınız, sesli uyarı susacaktır ancak ALARM RESET butonun çevresindeki kırmızı ışık yanıp sönmeye başlayacaktır. Buton üzerindeki kırmızı ledin yanıp sönmesi, alarmın kullanıcı tarafından susturulduğu anlamına gelir.

Bu esnada ortamdaki dozu düşürmek için ozon kaynağını kapatılmalı ve oda havalandırılmalıdır.

1 saat sonra doz alarm değerinin altına düşmediği takdirde tekrar sesli uyarı devreye girecektir. Eğer ortamdaki doz düşmeye başlarsa ALARM RESET düğmesindeki kırmızı ışık sönecektir ve led bar düşmeye başlayacaktır. 1-7 arası led normal seviyedir. 8-9-10 numaralı ledler 1 saat süreyle yanarsa yasal sınırların üzerinde olduğu anlamına gelir.

Sensör Tipi:            HMOS Yarıiletken

Ozon hassasiyeti:    10-120ppb (0.1-0.12ppm) (özel sipariş opsiyonel olarak değiştirilebilr)

Doğruluk Sapması:  <%10

Kalibrasyon:            Yılda 1 defa önerilir

Güç besleme:          12-24V DC 500mA

Dış Kasa:                 Aluminyum

Montaj:                    Ray ve kilit sistemi ile duvara montaj

Ölçüler:                   165 x 110 x 65 mm (Y*G*D)

Ağırlık:                     460gr

Teknik Özellikler